05 Lis

BOTO.BETWEEN 10: LITERACKA NAGRODA NOBLA 2017 DLA KAZUO ISHIGURO

13 listopada 2017, godz. 19.00 Teatr BOTO w Sopocie (w języku polskim)

Zazwyczaj nie reagujemy na nagrody literackie. Jednak czy możemy pozostać obojętni, gdy najważniejszą z nich otrzymuje Kazuo Ishiguro – jeden z naszych ulubionych twórców?

Podczas spotkania w Teatrze BOTO rozmawiać będziemy o powieściach i opowiadaniach autorstwa Ishiguro,  a także o splocie języków i kultur we współczesnym świecie. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym pisarzu z Wysp Brytyjskich. Na spotkanie zapraszamy Filipa Rudolfa, tłumacza książki Pejzaż w kolorze sepii,  debiutanckiej powieści Ishiguro.

 

BOTO.BETWEEN to odbywające się w Teatrze BOTO spotkania przybliżające ważne dla Between.Pomiędzy publikacje, prowadzone przez Katarzynę Kręglewską, Davida Malcolma i Tomasza Wiśniewskiego. Omawiana jest twórczość oryginalna i tłumaczenia oraz wydawnictwa naukowe. Rozmowy prowadzone są w sposób obrazowy i zrozumiały, a kierowane są do szerokiego grona odbiorców: studentów, licealistów oraz wszystkich zainteresowanych literaturą i teatrem. Otwarte dyskusje mają charakter kameralny, warsztatowy i prowadzone są w języku polskim bądź angielskim. Spotkania odbywają się pod opieką merytoryczną Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *