Edukacja

BETWEEN.EDUKACJA

Jak co roku, w trakcie Festiwalu Between.Pomiędzy zapraszamy na spotkania kierowane     do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Festiwal daje  uczniom  możliwość  przystępnego wglądu w badania prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim.

W poniedziałek, 13 maja zapraszamy na godzinę 10.00 do Budynku Neofilologii znajdującego się na Kampusie Gdańsk-Oliwa. Po oficjalnym otwarciu festiwalu jego twórcy wyjaśnią, dlaczego przewodni temat dziesiątej edycji festiwalu brzmi „Wyspa”. Będzie to również okazja, by uczestniczyć w krótkim wykładzie profesora Piotra Stepnowskiego – prorektora Uniwersytetu Gdańskiego – na temat Wysp i laboratoriów. O godzinie 12.00 rozpocznie się spotkanie z Antonim Liberą zatytułowane „Sofokles, Racine i libretta”, a o godzinie 14.30  ten znany pisarz i tłumacz poprowadzi warsztaty na kanwie klasycznego dramatu francuskiego autorstwa Jeana Baptiste’a Racine’a. Poniedziałkowe spotkania odbędą się na Uniwersytecie Gdańskim i obowiązują na nie rezerwacje. We wtorek, 14 maja zapraszamy na godzinę 16.00 do Teatru BOTO na współorganizowane z Ambasadą Irlandii spotkanie z irlandzkimi twórcami. Rozmowę z Suzanne Walsh i Nathanem O’Donnellem poprowadzi Julie Bates z Trinity College Dublin. W tym samym miejscu o godzinie 17.30 odbędzie się rozmowa z Elżbietą Lorenc    na temat powieści Wyspa autorstwa Róży Ostrowskiej. Z kolei w środę, 15 maja zapraszamy do Dworku Sierakowskich na koncert Juliana Wolfreysa zatytułowany Songs from a Small Island, zaś w czwartek, 16 maja w Teatrze na Plaży odbędą się spotkania autorskie z poetkami Hilary Davies (godz. 17.30) oraz Ireną Klepfisz (godz. 19.00). W  piątek, 17 maja o 13.00  na sopockim molo odbędzie się, jak zawsze nieprzewidywalny, happening Martina Blaszka, natomiast  w  sobotę,  18  maja  zapraszamy   ponownie   na   Kampus   Gdańsk-Oliwa,   gdzie od godz. 12.00 będą miały miejsce spotkania autorskie z Łucją Dudzińską, Joanną Burgiełł oraz Żanetą Nalewajk-Turecką.

Przez cały tydzień można będzie przyjrzeć się powiązanym z festiwalem wydawnictwom

w zacisznej Czytelni w Młodym Byronie (Dworek Sierakowskich w Sopocie).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem całego festiwalu, gdzie szczegółowo wymienione są przedstawienia (m.in. Raport Kasandry Teatru Pieśń Kozła), spotkania autorskie, pokazy filmów oraz koncerty. Zwracamy uwagę, że na niektóre z wydarzeń obowiązuje rejestracja (szczególnie dotyczy to wejść grupowych), a inne są biletowane.

Szczegółowe informacje: ewa.marzjanjelenska@gmail.com