Warsztaty dla młodzieży

Program do pobrania

Jak co roku, w trakcie festiwalowego tygodnia proponujemy spotkania kierowane do młodzieży licealnej i gimnazjalnej. Już w pierwszym dniu festiwalu – w poniedziałek 15 maja 2017 – zapraszamy do Teatru na Plaży, gdzie w samo południe pomysłodawcy festiwalu – profesor David Malcolm, dr Monika Szuba i dr Tomasz Wiśniewski – wygłoszą wykład w języku angielskim, zatytułowany Short Forms. Fragments. Przybliżą w nim koncepcję scalającą VIII Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Tuż po wykładzie odbędzie się lekcja autorska z Antonim Liberą, znakomitym pisarzem, tłumaczem, reżyserem i znawcą twórczości Samuela Becketta. W rozmowie z Tomaszem Wiśniewskim pojawiać się będą z pewnością nazwiska Szekspira, Racine’a i Sofoklesa.

O godzinie 15.00 przeniesiemy się w okolice Sopoteki, gdzie mieszkająca w Seattle Karolina Trapp otworzy wystawę czarno-białych zdjęć zatytułowaną Fragmenty świata, a Martin Blaszk i studenci anglistyki przeprowadzą happening Działająca. Całość. Jak zwykle, trudno przewidzieć, co się może wydarzyć w trakcie happeningu – tym razem w budynku sopockiego dworca.

W pozostałe dni festiwalu polecamy szczególnie: spotkanie z poetą i tłumaczem Jerzym Jarniewiczem, prowadzone w języku angielskim warsztaty teatralne (The Historie…), czytania performatywne (Czytanie Afanasjewa, work in progress Maybe Theatre Company), dyskusję młodych twórców teatralnych (Pomiędzy tekstem a sceną), jak również czwartą część Dziadów Mickiewicza w inscenizacji Teatru Wierszalin.

CZWARTEK 18 maja 2017

17.00 Pokaz pracy warsztatowej Czytanie Afanasjewa (Tomasz Kaczorowski/ Wojciech Jaworski) oraz Reading Afanasjew (David Malcolm/ Jon McKenna) (Teatr na Plaży)

20.00 BOTO BETWEEN 6: Małe formy, długi dystans. Nowa literatura polska – spotkanie z Jerzym Jarniewiczem (Teatr BOTO)

SOBOTA 20 maja 2017

15.00  work in progress – Maybe Theatre Company (Sopoteka) ENG

16.00 Pomiędzy tekstem a sceną – spotkanie z Sandrą Szwarc, Tomaszem Kaczorowskim i  Mariuszem Babickim. Prowadzenie Joanna Puzyna-Chojka (Sopoteka)

NIEDZIELA 21 maja 2017

16.00 BOTO BETWEEN 8: Reading the Poetry of David Kennedy – prowadzenie Jean Ward, z udziałem Jacka Gutorowa i Jerzego Jarniewicza (Teatr BOTO) ENG

17.00 The Historie…– czytanie fragmentów dramatu (Teatr BOTO) ENG

19.00 Dziady – noc pierwsza – Teatr Wierszalin (Scena Kameralna Teatru Wybrzeże) (bilety)

 

Poniedziałkowy program Between.Edukacja jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja (ewa.marzjanjelenska@gmail.com).

Przedstawienie Teatru Wierszalin jest biletowane (kasy Teatru Wybrzeże).

Szczegółowe informacje o festiwalu na stronie www.between.org.pl oraz FB i Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *